Gil Aquilera

Bojovník kmene Apache

Dva Muži přinášející Medicínu

 V květnu roku 2006 přijeli do České republiky poprvé Robertjohn Knapp a Gil Aguilera, dva staří severoameričtí indiáni, sdílet s námi svoji moudrost vycházející z tradice předávané po tisíciletí z generace na generaci.

Gil Aguilera - bojovník kmene Apač, jehož posláním je „přinášet lék lidem“ (to bring a medicine to the people). Od chvíle, kdy mu bylo sděleno jeho poslání, cestuje po celém světě, kam je zván jako sundance leader a jako komunikátor. Byl to právě on, kdo přivedl Roberta Johna poprvé v roce 2004 do Evropy.

  Robertajohna jsem poznal v květnu 2004, kdy poprvé přiletěl na pozvání do Itálie. Bylo to vůbec poprvé v jeho životě, kdy opustil rodný kontinent a bylo to poprvé v mém životě, kdy jsem pohlédl do očí americkému indiánovi a mohl s ním promluvit - lépe řečeno mohl jsem se nechat doslova prostoupit Moudrostí původních obyvatel Severní Ameriky po tisíciletí uchovávanou a předávanou z generace na generaci.

Jsem velmi vděčný za to, že RJ znám a jsem velmi poctěn, že o něm mohu vyprávět a představit ho obyvatelům České republiky. Mohu bezpečně říci, že jsem nepotkal ve svém životě dosud nikoho tak prostého a vznešeného zároveň, tak upřímného a zároveň tak ohleduplného, tak pokorného a zároveň tak veselého, vnitřně usměvavého.

O Robertujohnovi se vypráví mnoho příběhů. Mnohé jsem slyšel i z jeho vlastních úst. Pochopil jsem, že tyto příběhy nevypráví z ješitnosti nebo pocitu důležitosti, ale proto, že v nich je Moudrost, Ponaučení a síla Okamžiku, které pokorně nabízí naslouchajícím. Mnoho vět jsem od RJ slyšel vícekrát - to se Vám u moudrých indiánů pravděpodobně bude stávat často.

Není jim „trapné“ „opakovat se“ – naopak, je to jejich způsob předávání Poznatků z generace na generaci. Jsou schopni doslovně vyprávět příběhy Moudrosti bez omrzení. Některé příběhy jsou získané vyprávěním jejich předků, jiné jsou jejich vlastní. Všechny však mají několik společných rysů: Kontinuitu – vědí, Odkud přicházejí, Moudrost – vědí, Proč tu jsou, Vědomí – vědí, Kdo jsou - a neuvěřitelně silnou Lásku k matce Zemi, kterou skutečně vnímají jako Matku.